Ազգային ժողովի աշխատանքի եւ սոցալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հերիքնազ Տիգրանյանն ապրիլի 11-ին աշխատանքային հանդիպում է ունեցել «ՕքսԵՋեն» հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Մարգարիտա Հակոբյանի եւ հիմնադրամի ներկայացուցիչների հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հիմնադրամի եւ հանձնաժողովի համագործակցության հնարավորությունները՝ խթանելու առավել գենդերազգայուն օրենսդրության օրակարգը Հայաստանում:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել հանդիպումները դարձնել պարբերական, ներգրավվել փորձագետների՝ կոնկրետ օրենսդրական նախաձեռնությունների շրջանակում քննարկվող հարցերը դիտարկելու նպատակով:

On April 11, the Chair of the Standing Committee on Labor and Social Affairs of the National Assembly Heriknaz Tigranyan had a working meeting with the Executive Director of OxYGen Foundation Margarita Hakobyan and the representatives of the foundation.
At the meeting, the possibilities of cooperation between the foundation and the Committee to promote the agenda of more gender-sensitive legislation in Armenia were discussed.
An agreement was reached to hold regular meetings, involve experts in order to consider the issues being discussed within the framework of specific legislative initiatives.